Forum Forum mieszkańców Teresina Strona Główna Forum mieszkańców Teresina
Wirtualny Teresin w opiniach mieszkanców
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Dni Sochaczewa 2011

 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum mieszkańców Teresina Strona Główna » Kulturalnie Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Dni Sochaczewa 2011
Autor Wiadomość
odol
Administrator



Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1236
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Teresin

Post Dni Sochaczewa 2011
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, tegoroczne Dni Sochaczewa odbędą się w dniach 11-12 czerwca. Według naszych informacji, w tym roku, po raz pierwszy główne obchody nie będą obywały się na Podzamczu.
Imprezy związane z Dniami Sochaczewa, mają zostać przeniesione na teren klubu sportowego Orkan oraz Pola Czerwonkowskie. Zatem stanie się to, o co nasza redakcja apelowała od wielu lat. Wyprowadzenie święta miasta poza ścisłe centrum, sprawi, że zapewne po raz pierwszy unikniemy paraliżu komunikacyjnego. Pola Czerwonkowskie dają też doskonałe możliwości parkingowe, co dotychczas było największą bolączką Dni Sochaczewa.
Lokalizacja w tym miejscu, tak dużej imprezy, zapewne poprawi także bezpieczeństwo jej uczestników. Tereny wokół muszli koncertowej (wzgórze zamkowe, skwery, nabrzeże Bzury) trudne były do obserwowania przez policję i ochronę. Co sprzyjało wielu wykroczeniom i przestępstwom.
Nie znamy jeszcze programu tegorocznych Dni Sochaczewa. Wiemy jednak, że organizatorzy chcą w tym roku postawić na Chopina. Co zresztą także, od lat jest naszym postulatem. Niestety, poprzednie władze - nawet w minionym Roku Chopinowskim - nie zdecydowały się skorzystać z promocji naszego miasta przez Chopina.
Ponoć, obecne władze chcą poświęcić genialnemu kompozytorowi cały dzień, co też nie wydaje mi się pomysłem najlepszym i może zakończyć się fiaskiem frekwencyjnym. Dla masowego widza - a taki głównie uczestniczy w tej imprezie - nadmiar muzyki poważnej może być niestrawny. Można jednak poszukać rozwiązań alternatywnych. Jedno z nich - co najmniej od 1999 roku - wiele razy publicznie proponowałem. Myślę tu o zorganizowaniu ogólnopolskiego konkursu na wykonanie utworu Chopina przez wykonawców grających rock, blues, folk, metal, rap, jazz itp. Byłaby to na pewno nietuzinkowa, ogólnopolska promocja miasta. Gwiazdą takiego koncertu mogliby być artyści z projektu „Rock loves Chopin", co proponowałem w Expressie już w 2008 roku. Są to twórcze opracowania utworów Fryderyka Chopina, dokonane przez czołówkę polskich muzyków rockowych. Wśród muzyków są m.in. Jan Borysewicz, Wojciech Pilichowski, Anna Serafińska, Grzegorz Markowski, Patrycja Markowska oraz jako gość specjalny, Janusz Olejniczak - wybitny pianista, wirtuozerski interpretator muzyki Chopina.
Może warto także, aby w czasie Dni Sochaczewa odbyła się parada po ulicach miasta, na wzór tej, jaka miała miejsce w 1968 roku z okazji 600 -lecia Sochaczewa.
Być może uda się w końcu zorganizować święto miasta, a nie święto piwa?
Czy tak będzie, przekonamy się już pod koniec marca, kiedy to, organizatorzy planują ogłosić program Dni Sochaczewa.
Janusz Szostak




Zrodlo: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Śro 16:49, 23 Mar 2011 Zobacz profil autora
odol
Administrator



Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1236
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Teresin

Post
Nowe władze miasta postanowiły zerwać z dotychczasową tradycją organizacji Dni Sochaczewa na Podzamczu. W tym roku po raz pierwszy święto odbędzie się na terenie stadionu Orkan. Ma być bezpieczniej i kulturalniej, a miejsce popularnych gwiazd zajmie promocja regionu.


Tegoroczne Dni Sochaczewa odbędą się w drugi weekend czerwca (10-12). I to jest chyba jedyna tradycja, jaką podtrzymano.

Nowe kadencja władz samorządowych – nowe Dni Sochaczewa. Organizacją święta miasta zajmuje się w tym roku, nie, jak dotychczas, Wydział Oświaty, Kultury i Sportu, lecz nowo utworzony Wydział Promocji i Aktywizacji Urzędu Miasta, kierowany przez nowego naczelnika Roberta Małolepszego. Ale istotniejsza zmiana dotyczy lokalizacji Dni Sochaczewa. Po raz pierwszy odbędą się one nie na Podzamczu, lecz na terenie MKS Orkan.

Ograniczenie Dni Sochaczewa zamkniętym, ogrodzonym terenem przełożyć ma się na zwiększenie bezpieczeństwa imprezy. –Dotychczas ze względu na otwartość terenu kontrola bezpiecznych zachowań zgromadzonego tłumu była wręcz niemożliwa. Teraz to się zmieni – podkreśla Robert Małolepszy. Ochrona przy wejściach na teren MKS Orkan będzie decydować, czy zainteresowane osoby faktycznie mogą wziąć udział w święcie, czy są trzeźwe, czy nie próbują wnieść zabronionego, własnego alkoholu, niebezpiecznych przedmiotów, butelek.

Podczas tegorocznych Dni Sochaczewa piwo dla chętnych dostępne będzie, ale w wyznaczonych, zamkniętych strefach. – Przecież wszyscy wiemy, że w ostatnich latach alkohol zaczął dominować podczas Dni Sochaczewa. Niestety, pijani ludzie byli niechlubną wizytówką tej imprezy, burzyli porządek i przyjemność z uczestnictwa w niej innych osób. Sklep z alkoholem w samym centrum imprezy nie ułatwiał pracy służbom porządkowym. Teraz tego problemu nie będzie – podsumowuje R. Małolepszy.

Dążenie do zwiększenia bezpieczeństwa i kontroli nad imprezą to tylko jedna z przyczyn zmiany lokalizacji Dni Sochaczewa, jaką podają władze miasta. Inne dotyczą warunków technicznych. Zdaniem burmistrzów rozsypująca się muszla koncertowa na Podzamczu rodziła zbyt wiele problemów związanych z montażem profesjonalnego nagłośnienia czy oświetlenia, stworzeniem zapewniającego komfort artystom zaplecza. W tym kontekście o wiele wygodniejsze mają być pomieszczenia należącego do MOSiR-u basenu. – Spełniają one wszelkie wymogi, z powodzeniem mogą być wykorzystane jako garderoby dla artystów – przekonuje R. Małolepszy.

Ma być lepiej logistycznie i… taniej. Jak informuje Urząd Miasta, wynajęcie profesjonalnej sceny wraz z nagłośnieniem i oświetleniem będzie kosztowało jakieś 30% mniej niż samo nagłośnienie muszli w zeszłym roku. – Udało nam się wynegocjować takie warunki. Dotychczas to artyści narzucali firmy nagłaśniające. Nam się udało to odwrócić. Zapewniam, że będzie piękna, duża scena – mówi R. Małolepszy.
Władze miasta chcą też przenosinami uniknąć zakorkowania centrum Sochaczewa. Zamiast zamknięcia strategicznej dla miasta ulicy Traugutta, zamknięta zostanie tylko część ulicy Olimpijskiej (od Piłsudskiego do Kusocińskiego), która posłuży głównie jako parking.

Zmienić ma się też wizerunek artystyczny samej imprezy. W oficjalnej informacji prasowej Urzędu Miasta na temat tegorocznych Dni Sochaczewa burmistrz Piotr Osiecki mówi: - To tylko początek zmian w formule Dni Sochaczewa. Święto naszego miasta bardzo rozrosło się w ostatnich latach, ale chyba nie w tym kierunku, jakim byśmy sobie tego życzyli. Impreza na Podzamczu stała się po prostu wielkim zbiorowiskiem, nad którym coraz ciężej było zapanować, utrzymać porządek i bezpieczeństwo. Wiem, że wielu mieszkańców miasta wyjeżdżało z Sochaczewa na ten okres. Chcemy to zmienić. Chcemy by Dni Sochaczewa stały się też imprezą, która promuje miasto nie tylko w najbliższej okolicy, ale też w Warszawie, czy Łodzi, a docelowo w całej Polsce.

Analiza programu Dni Sochaczewa rodzi wniosek, że zamiast występów w miarę popularnych gwiazd popowych czy rockowych, przeważać będą w tym roku muzyczne akcenty lokalne. Burmistrz podkreśla, że nowa formuła Dni Sochaczewa integrować będzie wszystkie pokolenia, ale nie tylko młodych mieszkańców. Z tego powodu na przykład na terenie stadionu urządzone zostanie „przedszkole” pod gołym niebem, gdzie najmłodsi będą mogli atrakcyjnie spędzić czas pod okiem doświadczonych opiekunów. Prawdopodobnie też zagości w tym czasie tutaj profesjonalne wesołe miasteczko.

- Będziemy dążyć do podniesienia rangi tej imprezy, stąd zamiast „Biesiady Kasztelańskiej” Dniom będzie towarzyszył „Jarmark Kasztelański”, który zorganizujemy wspólnie z firmą Carlsberg. Jarmark z czasem ma się stać naszą marką. W jego ramach przewidujemy kiermasz rękodzieła ludowego i artystycznego, produktów ekologicznych, degustacje dań regionalnych itd. Nie wiem, czy już w tym roku uda nam się zmienić całkowicie wygląd stoisk handlowych, ale założenie jest takie, że mają być jednakowe i stylizowane. Tak zorganizowany Jarmark może być atrakcją także dla warszawiaków czy łodzian – twierdzi R. Małolepszy, a wiceburmistrz Marek Fergiński dodaje: - Wychodząc z założenia, że dni miasta to nie tylko seria koncertów polskich i zagranicznych artystów, ale coś więcej, chcemy jeszcze mocniej pokazywać rodzimych twórców, lokalne inicjatywy, amatorskie zespoły.

Z myślą o promocji całego regionu, którą oprzeć powinniśmy na postaci Fryderyka Chopina, niedzielę poświęcono kompozytorowi. Rozpocznie ją degustacja gigantycznego mazurka Chopina na pl. Kościuszki, na którą zaproszeni są wszyscy mieszkańcy – mazurek ma być tak duży, by starczyło dla każdego. Wszystkie zagrane tego dnia na Orkanie koncerty będą miały klimat chopinowski, nie zabraknie akcentów jazzowych. Gwiazdą wieczoru będzie włoski artysta Gazebo z przebojem (z lat 80-tych) „I like Chopin”. – To muzyka dla każdego, popularna, taneczna. Gazebo ma na koncie wiele przebojów, ostatni, który dotarł na szczyty list przebojów muzyki dance to Tears for Galileo, myślę, że wszyscy będziemy mogli potańczyć i dobrze się bawić na jego koncercie – przekonuje R. Małolepszy, gdy pytamy, czy dzień chopinowski zaspokoi gusta tłumu.

Jak zmiany przyjmą mieszkańcy? Z odpowiedzią musimy poczekać do Dni Sochaczewa.

figa

PROGRAM

Na koniec szczegóły dotyczące programu tegorocznych Dni Sochaczewa, zaczerpnięte ze wspomnianej informacji prasowej Urzędu Miasta.

Teren: główne imprezy związane z Dniami Sochaczewa odbędą się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, to jest stadionie Orkana (płycie głównej i bocznej), w hali sportowej i namiocie sztucznego lodowiska. Tam skoncentrowane będą najważniejsze koncerty, mecze, występy gwiazd.

PIĄTEK 10 czerwca

Urząd Miejski, ul. 1 Maja 16
godz. 15.00 – otwarcie wystawy „Sochaczew Moje Miasto” – obrazy Marcina Hugo Badera

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Chopina 101
godz. 17.00 - Uroczysta Sesja Rady Miejskiej inaugurująca Dni Sochaczewa 2011
W programie m.in.:
- wystąpienie burmistrza Piotra Osieckiego
- wykład okolicznościowy Aleksandra Grzegorza Turczyka
- koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sochaczewie

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Chopina 101
godz. 14.00 – podsumowanie XVIII Konkursu Plastycznego dla dzieci „Plastek” na temat: „Ilustracja do wybranego wiersza Jana Brzechwy”

Klub Nauczyciela, ul. Hanki Sawickiej 5
godz. 12.00 - otwarcie wystawy pokonkursowej „Sochaczew i jego tradycje” połączona z występem uczniów Ogniska Muzycznego działającego przy Klubie Nauczyciela. Prowadzący Marcin Hugo-Bader.
godz. 12.30 – otwarcie wystawy origami wraz z bezpłatnymi warsztatami

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ul. Plac Kościuszki 2
godz. 10.00 - „Herb i pieczęcie miejskie Sochaczewa ” - prelekcja Tomasz Karolak
godz. 12.00 - „Skarby i skorupy, czyli co kryje ziemia” – prelekcja Anna Wachowska
godz. 17.00 - Otwarcie wystaw:
* „Czar minionych lat…- Sochaczew i jego mieszkańcy w starej fotografii”
* „Twórczość sochaczewskich artystów”


SOBOTA – 11 czerwca - DZIEŃ KULTURY, SPORTU I MOTOCYKLI

W ramach poszerzania współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi władze Sochaczewa włączyły w oficjalny program Dni Sochaczewa Zlot Motocyklistów organizowany przez MC Boruta. W ramach tego zlotu na ulicy Olimpijskiej przewidziane są m.in. pokazy motocyklowe, prezentacja zabytkowych samochodów. Do Sochaczewa może zjechać nawet kilkuset motocyklistów z całej Polski.


MKS ORKAN, ul. Warszawska 80, MOSiR ul. Olimpijska
godz. 10.00 - 16.00 – Sochaczewski Piknik Sportowy, a w programie m.in.
- „Zagraj z mistrzynią – Sochaczewianie kontra tenisistki SKTS”
- Grand Prix Polski kobiet w rugby
- Pokazy judo (UKS Siódemka, Orkan Judo), teaekwondoo i inne
- Festyn wodny organizowany przez MOSiR
- Turniej TrioBasket
godz. 12.00 - przejazd motocyklistów z Muzeum Kolei Wąskotorowej na teren MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej.
godz. 12.30 - 14.30 - pokazy motocyklowe, prezentacja samochodów uczestniczących w Zlocie Pojazdów Zabytkowych (ulica Olimpijska)
godz. 13.00 – 14.00 - Koncert zespołu „Last Raiders”
godz. 14.30 – 16.30 - występy dzieci z sochaczewskich szkół i przedszkoli oraz uczniów szkoły tańca „Pasjonat”
godz. 16.30 – 17.30 – taneczno-muzyczny show grup z Miejskiego Ośrodka Kultury
godz. 17.00 - 19.00 – symultana szachowa – prowadzący Jarosław Kowalewski (namiot sztucznego lodowiska)
godz. 17.30 - uroczyste otwarcie Dni Sochaczewa z udziałem władz miasta z gośćmi Melton Mowbray - Anglia oraz z Gródka Podolskiego - Ukraina
17.40 – 20.00 - występy sochaczewskich zespołów, m.in. Aligator; Prodlef; Alter Ego; Ola Pawlik i Przyjaciele; Lombelico del Mondo
godz. 20.00 – 20.30 - Fire Show i Lombelico del Mondo
godz. 20.30 – 21.00 - przerwa techniczna
godz. 21.00 - Koncert GWIAZDA CARLSBERGA

Plac Kościuszki
godz. 11.00 - 18.00 - piknik „Siedem Wieków Historii Sochaczewa”. W programie pokazy grup rekonstrukcyjnych m.in. z czasów średniowiecza, Potopu Szwedzkiego, Księstwa Warszawskiego, I i II wojny światowej, otwarcie wystawy okolicznościowej, prezentacja dioram rekonstrukcji historycznych i bractw średniowiecznych, prezentacje dynamiczne walk i wyszkolenia oddziałów.

KS Bzura Chodaków, ul. Chopina 101
godz. 9.00 - „Bieg Chopina” ze stadionu Bzury Chodaków
godz. 10.00 - turniej siatkówki plażowej organizowany przez MOSiR

Muzeum Kolei Wąskotorowej, ul. Towarowa 7
godz. 9.00 – 14.30 - zwiedzanie Muzeum, bezpłatny pociąg do Tułowic. Bilety na przejazd będą wydawane w kasie PKP (wąskotorowa) w dniu wyjazdu od godz. 8.00. Kolejka będzie także jeździć wahadłowo przez cały dzień na trasie Muzeum-centrum-Chodaków
godz. 10.00 - 12.00 - zlot motocyklistów Boruta MC (teren muzeum), w tym m.in. koncert formacji Lombelico del Mondo

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ul. Plac Kościuszki 2
godz. 11.00 – 14.00 - Giełda Klubu Kolekcjonerów (numizmatyka, filatelistyka, starocie)
godz. 11.00 – 17.00 - Kiermasz książki historycznej oraz wydawnictw własnych Muzeum

W programie Dni znalazł się też piknik sportowy z jego głównym elementem „Zagraj z mistrzynią – Sochaczewianie kontra tenisistki SKTS”. Każdy chętny będzie mógł w ramach tego programu spróbować swych sił w starciu m.in. z Natalią Partyką. Ponadto obok hali przy Warszawskiej odbędą się pokazy judo, teaekwondoo. Na basenie odbywać się będzie festyn wodny zorganizowany przez MOSiR. Na głównym boisku Orkana przez całą sobotę rozgrywać się będzie turniej o Grand Prix Polski kobiet w rugby. W namiocie sztucznego lodowiska będzie można pograć w tenisa i w… szachy. Przewidziana jest bowiem profesjonalna symultana szachowa.


NIEDZIELA – 12 czerwca - W HOŁDZIE CHOPINOWI

Całe miasto
godz. 11.00 - 14.30 - Gra miejska „Zagraj w Socho”.

MKS ORKAN, ul. Warszawska 80, MOSiR ul. Olimpijska
godz. 15.30 - 16.30 - mecz „Rugbiści kontra Piłkarze”
godz. 16.30 -18.00 – koncert artystów, uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sochaczewie m.in:
- orkiestra kameralna pod dyrekcją Daniela Zielińskiego
- zespół kameralny przygotowany przez Mariusza Sowę
- zespół kameralny przygotowany przez Jacka Dzidowskiego
- występ grupy „Trio”
godz. 18.00 – 19.00 – koncert orkiestry kameralnej „Camerata Mazovia”
godz. 19.00 – 20.00 – „Chopin na jazzowo” – Warszawskie Trio Klasyczno-Jazzowe
godz. 20.30 – 21.30 – koncert GAZEBO

Muzeum Kolei Wąskotorowej, ul. Towarowa 7
godz. 9.00 – 14.30 - zwiedzanie Muzeum, bezpłatny pociąg do Tułowic. Bilety na przejazd będą wydawane w kasie PKP (wąskotorowa) w dniu wyjazdu od godz. 8.00. Kolejka będzie także jeździć przez cały dzień wahadłowo na trasie Muzeum-centrum-Chodaków.

Plac Kościuszki
godz. 11.00 - 18.00 – Piknik Europejski
godz. 14.30 – „Chopin na deser” czyli mazurek Chopina dla całego miasta

Kościół Św. Wawrzyńca
godz. 12.30 - Msza Św. w intencji Mieszkańców Sochaczewa z udziałem Chóru Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej oraz Chóru Nauczycielskiego VIVACE

Integracyjny Ogród Zabaw i Sportu w Al. 600 lecia (Ogródek Jordanowski)
godz. 13-15
godz. 13-15 Festyn rekreacyjno-sportowy organizowany przez MOSiR

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ul. Plac Kościuszki 2
godz. 10.00 - „Karabiny naprzód – broń maszynowa w zbiorach Muzeum Ziemi Sochaczewskiej” prelekcja Andrzej Janiszewski
godz. 10.00 - 14.00 - „Żołnierz polski XXI w.” – wystawa plenerowa połączona z pokazem dynamicznym
godz. 10.00 – 14.00 - Giełda Klubu Kolekcjonerów ( numizmatyka, filatelistyka, starocie)
godz. 10.00 – 17.00 - Kiermasz książki historycznej oraz wydawnictw własnych Muzeum
godz. 10.00 – 16.00 - Ekspozycja plenerowa „Zamek w Sochaczewie – odbudowywać, ale jak?” Stowarzyszenia na Rzecz Historycznej Odbudowy Zamku w Sochaczewie „Nasz Zamek”
godz. 11.00 – 13.00 - Swoje książki podpisywać będą: Bogusław Kwiatkowski - „Dzieje Sochaczewa” i „Pani Ziemi Sochaczewskiej”, Maciej Wojewoda - „Bitwa i pamięć”


Ciekawym punktem programu może się okazać gra miejska „Zagraj w Socho”. Podobne imprezy odbywają się teraz we wszystkich największych polskich miastach i cieszą się bardzo dużą popularnością. W grze będzie mógł wziąć udział każdy, a jej treść i zadania, jakie czekają na uczestników, przybliżą i przypomną historię i współczesność Sochaczewa. To ma być dobra zabawa połączona z edukacją.

NOWOŚCI W PROGRAMIE DNI
Szczególnie warto podkreślić kilka zupełnie nowych punktów programu:
- piknik „Siedem Wieków Historii Sochaczewa”, to jest pokazy grup rekonstrukcyjnych m.in. z czasów średniowiecza, Potopu Szwedzkiego, Wojen Napoleońskich, okresu I i II wojny światowej, prezentacje dynamiczne walk i wyszkolenia oddziałów.
- „Miasteczko Europejskie” – piknik organizowany wspólnie przez ratusz oraz polskie przedstawicielstwo Komisji Europejskiej. W ramach “EuroQuizu 2011” na placu Kościuszki zaplanowano m.in. rozstawienie mini-miasteczka, uruchomienie punktu informacyjnego, konkurs wiedzy o UE.
- gra miejska „Zagraj w Socho”, stanowiąca nowoczesną wersję harcerskich podchodów. Wystartować może każdy – drużyna szkolna, grupa znajomych, przyjaciele z jednego bloku, reprezentacja stowarzyszenia itd.
- „Chopin na deser” czyli mazurek Chopina dla całego miasta. Ratusz zamówił gigantycznego mazurka, który przy dźwiękach muzyki kompozytora zostanie pokrojony przez burmistrza Piotra Osieckiego i rozdany wszystkim gościom zgromadzonym na placu Kościuszki.
- mecz „Rugbiści kontra Piłkarze”, to też wyjątkowe wydarzenie, gdyż naprzeciw siebie staną reprezentanci dwóch dyscyplin sportowych, różnie wyszkoleni.
- spotkanie z gwiazdami sportu, na co dzień występującymi w barwach SKTS Best Chem Sochaczew. W tenisa stołowego, w ramach akcji „Zagraj z mistrzynią – Sochaczewianie kontra tenisistki SKTS”, można będzie zagrać m.in. z Natalią Partyką.


W czasie dni miasta wiele działo będzie się także w Chodakowie, skąd wystartuje Bieg Chopina i odbędzie się turniej piłki plażowej. Władze miasta rozważają pomysł, który zakłada, że w kolejnych latach obchody Dni Sochaczewa mogą na przemian odbywać się w centrum i właśnie w Chodakowie. Stadion Bzury, pasaż Duplickiego, to idealne miejsce do przeprowadzenia koncertów, gier, zabaw integrujących mieszkańców.




Zrodlo: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Czw 19:28, 05 Maj 2011 Zobacz profil autora
odol
Administrator



Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1236
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Teresin

Post
Główne imprezy związane z Dniami Sochaczewa odbędą się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, to jest stadionie Orkana (płycie głównej i bocznej), w hali sportowej i namiocie sztucznego lodowiska. Tam skoncentrowane będą najważniejsze koncerty, mecze, występy gwiazd.

PIĄTEK 10 czerwca

Urząd Miejski, ul. 1 Maja 16
godz. 15.00 – otwarcie wystawy „Sochaczew Moje Miasto” – obrazy Marcina Hugo Badera

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Chopina 101
godz. 17.00 - Uroczysta Sesja Rady Miejskiej inaugurująca Dni Sochaczewa 2011
W programie m.in.:
- wystąpienie burmistrza Piotra Osieckiego
- wykład okolicznościowy Aleksandra Grzegorza Turczyka
- koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sochaczewie

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Chopina 101
godz. 14.00 – podsumowanie XVIII Konkursu Plastycznego dla dzieci „Plastek” na temat: „Ilustracja do wybranego wiersza Jana Brzechwy”

Klub Nauczyciela, ul. Hanki Sawickiej 5
godz. 12.00 - otwarcie wystawy pokonkursowej „Sochaczew i jego tradycje” połączona z występem uczniów Ogniska Muzycznego działającego przy Klubie Nauczyciela. Prowadzący Marcin Hugo-Bader.
godz. 12.30 – otwarcie wystawy origami wraz z bezpłatnymi warsztatami

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ul. Plac Kościuszki 2
godz. 10.00 - „Herb i pieczęcie miejskie Sochaczewa ” - prelekcja Tomasz Karolak
godz. 12.00 - „Skarby i skorupy, czyli co kryje ziemia” – prelekcja Anna Wachowska
„Czar minionych lat…- Sochaczew i jego mieszkańcy w starej fotografii”
„Twórczość sochaczewskich artystów”. Otwarcie nastąpi o godzinie 15.30

SOBOTA – 11 czerwca - DZIEŃ KULTURY, SPORTU I MOTOCYKLI

W ramach poszerzania współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi władze Sochaczewa włączyły w oficjalny program Dni Sochaczewa Zlot Motocyklistów organizowany przez MC Boruta. W ramach tego zlotu na ulicy Olimpijskiej przewidziane są m.in. pokazy motocyklowe, prezentacja zabytkowych samochodów. Do Sochaczewa może zjechać nawet kilkuset motocyklistów z całej Polski.


MKS ORKAN, ul. Warszawska 80, MOSiR ul. Olimpijska
godz. 10.00 - 16.00 – Sochaczewski Piknik Sportowy, a w programie m.in.
- „Zagraj z mistrzynią – Sochaczewianie kontra tenisistki SKTS”
- Grand Prix Polski kobiet w rugby
- Pokazy judo (UKS Siódemka, Orkan Judo), teaekwondoo i inne
- Festyn wodny organizowany przez MOSiR
- Turniej TrioBasket
godz. 12.00 - przejazd motocyklistów z Muzeum Kolei Wąskotorowej na teren MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej.
godz. 12.30 - 14.30 - pokazy motocyklowe, prezentacja samochodów uczestniczących w Zlocie Pojazdów Zabytkowych (ulica Olimpijska)
godz. 13.00 – 14.00 - Koncert zespołu „Last Raiders”
godz. 14.30 – 16.30 - występy dzieci z sochaczewskich szkół i przedszkoli oraz uczniów szkoły tańca „Pasjonat”
godz. 16.30 – 17.30 – taneczno-muzyczny show grup z Miejskiego Ośrodka Kultury
godz. 17.00 - 19.00 – symultana szachowa – prowadzący Jarosław Kowalewski (namiot sztucznego lodowiska)
godz. 17.30 - uroczyste otwarcie Dni Sochaczewa z udziałem władz miasta z gośćmi Melton Mowbray - Anglia oraz z Gródka Podolskiego - Ukraina
17.40 – 20.00 - występy sochaczewskich zespołów, m.in. Aligator; Prodlef; Alter Ego; Ola Pawlik i Przyjaciele; Lombelico del Mondo
godz. 20.00 – 20.30 - Fire Show i Lombelico del Mondo
godz. 20.30 – 21.00 - przerwa techniczna
godz. 21.00 - Koncert GWIAZDA CARLSBERGA

Plac Kościuszki
godz. 11.00 - 18.00 - piknik „Siedem Wieków Historii Sochaczewa”. W programie pokazy grup rekonstrukcyjnych m.in. z czasów średniowiecza, Potopu Szwedzkiego, Księstwa Warszawskiego, I i II wojny światowej, otwarcie wystawy okolicznościowej, prezentacja dioram rekonstrukcji historycznych i bractw średniowiecznych, prezentacje dynamiczne walk i wyszkolenia oddziałów.

KS Bzura Chodaków, ul. Chopina 101
godz. 9.00 - „Bieg Chopina” ze stadionu Bzury Chodaków
godz. 10.00 - turniej siatkówki organizowany przez MOSiR

Muzeum Kolei Wąskotorowej, ul. Towarowa 7
godz. 9.00 – 14.30 - zwiedzanie Muzeum, bezpłatny pociąg do Tułowic. Bilety na przejazd będą wydawane w kasie PKP (wąskotorowa) w dniu wyjazdu od godz. 8.00. Kolejka będzie także jeździć wahadłowo przez cały dzień na trasie Muzeum-centrum-Chodaków
godz. 10.00 - 12.00 - zlot motocyklistów Boruta MC (teren muzeum), w tym m.in. koncert formacji Lombelico del Mondo

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ul. Plac Kościuszki 2
godz. 11.00 – 14.00 - Giełda Klubu Kolekcjonerów (numizmatyka, filatelistyka, starocie)
godz. 11.00 – 17.00 - Kiermasz książki historycznej oraz wydawnictw własnych Muzeum

W programie Dni znalazł się też piknik sportowy z jego głównym elementem „Zagraj z mistrzynią – Sochaczewianie kontra tenisistki SKTS”. Każdy chętny będzie mógł w ramach tego programu spróbować swych sił w starciu m.in. z Natalią Partyką. Ponadto obok hali przy Warszawskiej odbędą się pokazy judo, teaekwondoo. Na basenie odbywać się będzie festyn wodny zorganizowany przez MOSiR. Na głównym boisku Orkana przez całą sobotę rozgrywać się będzie turniej o Grand Prix Polski kobiet w rugby. W namiocie sztucznego lodowiska będzie można pograć w tenisa i w… szachy. Przewidziana jest bowiem profesjonalna symultana szachowa.


NIEDZIELA – 12 czerwca - W HOŁDZIE CHOPINOWI

Całe miasto
godz. 11.00 - 14.30 - Gra miejska „Zagraj w Socho”.

MKS ORKAN, ul. Warszawska 80, MOSiR ul. Olimpijska
godz. 15.30 - 16.30 - mecz „Rugbiści kontra Piłkarze”
godz. 16.30 -18.00 – koncert artystów, uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sochaczewie m.in:
- orkiestra kameralna pod dyrekcją Daniela Zielińskiego
- zespół kameralny przygotowany przez Mariusza Sowę
- zespół kameralny przygotowany przez Jacka Dzidowskiego
- występ grupy „Trio”
godz. 18.00 – 19.00 – koncert orkiestry kameralnej „Camerata Mazovia”
godz. 19.00 – 20.00 – „Chopin na jazzowo” – Warszawskie Trio Klasyczno-Jazzowe
godz. 20.30 – 21.30 – koncert GAZEBO

Muzeum Kolei Wąskotorowej, ul. Towarowa 7
godz. 9.00 – 14.30 - zwiedzanie Muzeum, bezpłatny pociąg do Tułowic. Bilety na przejazd będą wydawane w kasie PKP (wąskotorowa) w dniu wyjazdu od godz. 8.00. Kolejka będzie także jeździć przez cały dzień wahadłowo na trasie Muzeum-centrum-Chodaków.

Plac Kościuszki
godz. 11.00 - 18.00 – Piknik Europejski
godz. 14.30 – „Chopin na deser” czyli mazurek Chopina dla całego miasta

Kościół Św. Wawrzyńca
godz. 12.30 - Msza Św. w intencji Mieszkańców Sochaczewa z udziałem Chóru Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej oraz Chóru Nauczycielskiego VIVACE

Integracyjny Ogród Zabaw i Sportu w Al. 600 lecia (Ogródek Jordanowski)
godz. 13-15
godz. 13-15 Festyn rekreacyjno-sportowy organizowany przez MOSiR

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ul. Plac Kościuszki 2
godz. 10.00 - „Karabiny naprzód – broń maszynowa w zbiorach Muzeum Ziemi Sochaczewskiej” prelekcja Andrzej Janiszewski
godz. 10.00 - 14.00 - „Żołnierz polski XXI w.” – wystawa plenerowa połączona z pokazem dynamicznym
godz. 10.00 – 14.00 - Giełda Klubu Kolekcjonerów ( numizmatyka, filatelistyka, starocie)
godz. 10.00 – 17.00 - Kiermasz książki historycznej oraz wydawnictw własnych Muzeum
godz. 10.00 – 16.00 - Ekspozycja plenerowa „Zamek w Sochaczewie – odbudowywać, ale jak?” Stowarzyszenia na Rzecz Historycznej Odbudowy Zamku w Sochaczewie „Nasz Zamek”
godz. 11.00 – 13.00 - Swoje książki podpisywać będą: Bogusław Kwiatkowski - „Dzieje Sochaczewa” i „Pani Ziemi Sochaczewskiej”, Maciej Wojewoda - „Bitwa i pamięć”


Ciekawym punktem programu może się okazać gra miejska „Zagraj w Socho”. Podobne imprezy odbywają się teraz we wszystkich największych polskich miastach i cieszą się bardzo dużą popularnością. W grze będzie mógł wziąć udział każdy, a jej treść i zadania, jakie czekają na uczestników, przybliżą i przypomną historię i współczesność Sochaczewa. To ma być dobra zabawa połączona z edukacją.

NOWOŚCI W PROGRAMIE DNI
Szczególnie warto podkreślić kilka zupełnie nowych punktów programu:
- piknik „Siedem Wieków Historii Sochaczewa”, to jest pokazy grup rekonstrukcyjnych m.in. z czasów średniowiecza, Potopu Szwedzkiego, Wojen Napoleońskich, okresu I i II wojny światowej, prezentacje dynamiczne walk i wyszkolenia oddziałów.
- „Miasteczko Europejskie” – piknik organizowany wspólnie przez ratusz oraz polskie przedstawicielstwo Komisji Europejskiej. W ramach “EuroQuizu 2011” na placu Kościuszki zaplanowano m.in. rozstawienie mini-miasteczka, uruchomienie punktu informacyjnego, konkurs wiedzy o UE.
- gra miejska „Zagraj w Socho”, stanowiąca nowoczesną wersję harcerskich podchodów. Wystartować może każdy – drużyna szkolna, grupa znajomych, przyjaciele z jednego bloku, reprezentacja stowarzyszenia itd.
- „Chopin na deser” czyli mazurek Chopina dla całego miasta. Ratusz zamówił gigantycznego mazurka, który przy dźwiękach muzyki kompozytora zostanie pokrojony przez burmistrza Piotra Osieckiego i rozdany wszystkim gościom zgromadzonym na placu Kościuszki.
- mecz „Rugbiści kontra Piłkarze”, to też wyjątkowe wydarzenie, gdyż naprzeciw siebie staną reprezentanci dwóch dyscyplin sportowych, różnie wyszkoleni.
- spotkanie z gwiazdami sportu, na co dzień występującymi w barwach SKTS Best Chem Sochaczew. W tenisa stołowego, w ramach akcji „Zagraj z mistrzynią – Sochaczewianie kontra tenisistki SKTS”, można będzie zagrać m.in. z Natalią Partyką.


W czasie dni miasta wiele działo będzie się także w Chodakowie, skąd wystartuje Bieg Chopina i odbędzie się turniej piłki plażowej. Władze miasta rozważają pomysł, który zakłada, że w kolejnych latach obchody Dni Sochaczewa mogą na przemian odbywać się w centrum i właśnie w Chodakowie. Stadion Bzury, pasaż Duplickiego, to idealne miejsce do przeprowadzenia koncertów, gier, zabaw integrujących mieszkańców.




Zrodlo: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Pon 13:53, 09 Maj 2011 Zobacz profil autora
odol
Administrator



Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1236
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Teresin

Post
DNI SOCHACZEWA 2011 - PROGRAM

CZWARTEK 9.06.2011 r.

Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie, ul. 15 Sierpnia 83
godz. 10.00 - Letni Konkurs Piosenki „Chodaczek”


PIĄTEK 10.06.2011r.

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Chopina 101
godz. 17.00 - Uroczysta Sesja Rady Miejskiej inaugurująca Dni Sochaczewa 2011
W programie m.in.:
- wystąpienie burmistrza Piotra Osieckiego
- wykład okolicznościowy Aleksandra Grzegorza Turczyka
- koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sochaczewie

Klub Nauczyciela, ul. Hanki Sawickiej 5
godz. 12.00 - otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej „Sochaczew i jego tradycje” połączona z występem uczniów Ogniska Muzycznego działającego przy Klubie Nauczyciela. Prowadzący Marcin Hugo-Bader.
godz. 12.30 – otwarcie wystawy origami wraz z bezpłatnymi warsztatami

Urząd Miejski, ul. 1 Maja 16
godz. 15.00 – otwarcie wystawy „Sochaczew Moje Miasto”– obrazy Marcina Hugo Badera

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Chopina 101
godz. 14.00 – podsumowanie XVIII Konkursu Plastycznego dla dzieci „Plastek” na temat: „Ilustracja do wybranego wiersza Jana Brzechwy”

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ul. Plac Kościuszki 2
godz. 10.00 - „Herb i pieczęcie miejskie Sochaczewa ” - prelekcja Tomasz Karolak
godz. 12.00 - „Skarby i skorupy, czyli co kryje ziemia” - prelekcja Anna Wachowska
godz. 15.30 - Otwarcie wystaw:
* „Czar minionych lat…- Sochaczew i jego mieszkańcy w starej fotografii”
* „Twórczość sochaczewskich artystów”



SOBOTA 11.06.2011r.

MKS ORKAN, ul. Warszawska 80, MOSiR ul. Olimpijska
godz. 10.00 - 16.00 – Sochaczewski Piknik Sportowy, a w programie m.in.
- „Zagraj z mistrzynią – Sochaczewianie kontra tenisistki SKTS”
- Grand Prix Polski kobiet w rugby
- Pokazy judo (UKS Siódemka, Orkan Judo), teaekwondoo, Karate Sochaczew i inne
- Festyn wodny organizowany przez MOSiR
- Turniej Trio Basket
- pokaz tenisa ziemnego
godz. 12.00 - przejazd motocyklistów z Muzeum Kolei Wąskotorowej na teren MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej.
godz. 12.30 - 14.30 - pokazy motocyklowe, prezentacja samochodów uczestniczących w Zlocie Pojazdów Zabytkowych (ulica Olimpijska)
godz. 13.00 – 14.00 - Koncert zespołu „Last Raiders”
godz. 14.30 – 16.30 - występy dzieci z sochaczewskich szkół i przedszkoli:
▪ Piosenka „Mamma Mia” w wykonaniu dzieci z przedszkola Świat Malucha
▪ tańce: hiszpański, ,,Waka, waka' i ,,Twist' w wykonaniu dzieci z grup Misie i Smerfy z Miejskiego Przedszkola Nr 7
▪ „Taneczne show” w wykonaniu dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 3
▪ „Wesoła Łąka” – program artystyczny w wykonaniu dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1
▪ występ uczniów szkoły tańca „Pasjonat”
▪ program „Roztańczona dwójka” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2
▪ występ uczniów szkoły tańca „Pasjonat”
▪ Program wokalno-taneczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum Nr 1
▪ program 'Po moście tęczy' przygotowany przez uczniów Gimnazjum Nr 2
▪ występ uczniów szkoły tańca „Pasjonat”
godz. 16.30 – 17.30 - taneczno-muzyczny show grup z Miejskiego Ośrodka Kultury
godz. 17.00 - 19.00 – symultana szachowa – prowadzący Jarosław Kowalewski (namiot sztucznego lodowiska)
godz. 17.30 - uroczyste otwarcie Dni Sochaczewa z udziałem władz miasta z gośćmi Melton Mowbray - Anglia oraz z Gródka Podolskiego - Ukraina
17.40 – 20.00 - występy sochaczewskich zespołów, m.in. Aligator; Prodlef; Alter Ego; HWSC Ola Pawlik i Przyjaciele; Lombelico del Mondo
godz. 20.00 – 20.30 - Fire Show i Lombelico del Mondo
godz. 20.30 – 21.00 - przerwa techniczna
godz. 21.00 - Koncert GWIAZDA CARLSBERGA

Hala sportowa ul. Chopina 101
godz. 9.00 – Otwarty Turniej w Siatkówkę

KS Bzura Chodaków, ul. Chopina 101
godz. 9.00 - „Bieg Chopina” ze stadionu Bzury Chodaków
godz. 10.00 - turniej plażowej organizowany przez MOSiR

Muzeum Kolei Wąskotorowej, ul. Towarowa 7
godz. 9.00 – 14.30 - zwiedzanie Muzeum, bezpłatny pociąg do Tułowic. Bilety na przejazd będą wydawane w kasie PKP (wąskotorowa) w dniu wyjazdu od godz. 8.00. Kolejka będzie także jeździć wahadłowo przez cały dzień na trasie Muzeum-centrum-Chodaków
godz. 10.00 - 12.00 - zlot motocyklistów Boruta MC (teren muzeum), w tym m.in. koncert formacji Lombelico del Mondo

Plac Kościuszki
godz. 11.00 - 18.00 - piknik „Siedem Wieków Historii Sochaczewa”. W programie pokazy grup rekonstrukcyjnych m.in. z czasów średniowiecza, Potopu Szwedzkiego, Księstwa Warszawskiego, I i II wojny światowej, otwarcie wystawy okolicznościowej, prezentacja dioram rekonstrukcji historycznych i bractw średniowiecznych, prezentacje dynamiczne walk i wyszkolenia oddziałów.

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ul. Plac Kościuszki 2
godz. 11.00 – 14.00 - Giełda Klubu Kolekcjonerów (numizmatyka, filatelistyka, starocie)
godz. 11.00 – 17.00 - Kiermasz książki historycznej oraz wydawnictw własnych Muzeum



NIEDZIELA 12.06.2011r.

Całe miasto
godz. 11.00 - 14.30 - Gra miejska „Zagraj w Socho”.

MKS ORKAN, ul. Warszawska 80, MOSiR ul. Olimpijska
godz. 12.00 – Grand Prix Tenisa Stołowego
godz. 15.30 - 16.30 - mecz „Rugbiści kontra Piłkarze”
godz. 16.30 -18.00 – koncert artystów, uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sochaczewie m.in:
- orkiestra kameralna pod dyrekcją Daniela Zielińskiego
- zespół kameralny przygotowany przez Mariusza Sowę
- zespół kameralny przygotowany przez Jacka Dzidowskiego
- występ grupy „Trio”: Artur Siejka – kontrabas, Adam Przybyłek – klarnet, Bartłomiej Chołdak - akordeon
godz. 18.00 – 19.00 – koncert orkiestry kameralnej „Camerata Mazovia” pod dyrekcją Artura Komorowskiego
godz. 19.00 – 20.00 – „Chopin na jazzowo” – Warszawskie Trio Klasyczno-Jazzowe
godz. 20.00 – 20.30 – przerwa techniczna
godz. 20.30 – 21.30 – koncert GAZEBO

Muzeum Kolei Wąskotorowej, ul. Towarowa 7
godz. 9.00 – 14.30 - zwiedzanie Muzeum, bezpłatny pociąg do Tułowic. Bilety na przejazd będą wydawane w kasie PKP (wąskotorowa) w dniu wyjazdu od godz. 8.00. Kolejka będzie także jeździć przez cały dzień wahadłowo na trasie Muzeum-centrum-Chodaków.

Integracyjny Ogród Zabaw i Sportu w Al. 600 lecia (Ogródek Jordanowski)
godz. 13.00 – 15.00 Festyn rekreacyjno-sportowy organizowany przez MOSiR

Plac Kościuszki
godz. 11.00 - 18.00 – Piknik Europejski
godz. 14.30 – „Chopin na deser” czyli mazurek Chopina dla całego miasta

Kościół Św. Wawrzyńca
godz. 12.30 - Msza Św. w intencji Mieszkańców Sochaczewa z udziałem Chóru Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej oraz Chóru Nauczycielskiego VIVACE

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fr. Chopina w Sochaczewie ul. Głowackiego 2
godz. 16.00 – koncert na scenie letniej. Występ uczniów z kilku grup rytmicznych.

Dom Urodzenia F. Chopina w Żelazowej Woli - Miejski Ośrodek Kultury i Państwowa Szkoła Muzyczna
godz. 18.00 – koncert uczniów - laureatów Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ul. Plac Kościuszki 2
godz. 10.00 - „Karabiny naprzód – broń maszynowa w zbiorach Muzeum Ziemi Sochaczewskiej” prelekcja Andrzej Janiszewski
godz. 10.00 - 14.00 - „Żołnierz polski XXI w.” – wystawa plenerowa połączona z pokazem dynamicznym
godz. 10.00 – 14.00 - Giełda Klubu Kolekcjonerów ( numizmatyka, filatelistyka, starocie)
godz. 10.00 – 17.00 - Kiermasz książki historycznej oraz wydawnictw własnych Muzeum
godz. 10.00 – 16.00 - Ekspozycja plenerowa „Zamek w Sochaczewie – odbudowywać, ale jak?” Stowarzyszenia na Rzecz Historycznej Odbudowy Zamku w Sochaczewie „Nasz Zamek”
godz. 11.00 – 13.00 - Swoje książki podpisywać będą:
Bogusław Kwiatkowski - „Dzieje Sochaczewa” i „Pani Ziemi Sochaczewskiej”
Maciej Wojewoda - „Bitwa i pamięć”


WYSTAWY STAŁE I CZASOWE czynne w czasie Dni Sochaczewa 2011
* „Gdy bój nad Bzurą wrzał...: Pole Bitwy 1939 -1945”
* „Wystawa plenerowa sprzętu bojowego Wojska Polskiego”
* „Przeszłość w ziemi ukryta - Archeologia ziemi sochaczewskiej”
* „Nad Bzurą bez zmian...: opowieść o wojnie w okopach 1914 - 15 r.”
* „Skarby z ulicy Warszawskiej”
* „Czar minionych lat…- Sochaczew i jego mieszkańcy w starej fotografii”
* „Twórczość sochaczewskich artystów”

DNI SOCHACZEWA 2011 - Zapraszamy




Zrodlo: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Nie 11:32, 22 Maj 2011 Zobacz profil autora
odol
Administrator



Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1236
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Teresin

Post
KORA, czyli Olga Jackowska, charyzmatyczna wokalistka Maanamu, a od niedawna jurorka w show Polsatu “Tylko muzyka” – będzie jedną z gwiazd tegorocznych Dni Sochaczewa. Jej występ w Sochaczewie to element umowy miasta z firmą Carlsberg, która tak jak w ostatnich latach będzie odpowiedzialna za stronę handlową i gastronomiczną imprezy. Na scenie KORĘ zobaczymy w sobotę, 11 czerwca, o godzinie 21.00. W Sochaczewie KORA wykona utwory z repertuaru Maanamu, w tym kilka wielkich hitów zespołu, oraz nowe utwory, przygotowywane na kolejną płytę.
KORA zawita do nas tydzień po sopockim Festiwalu TOP TRENDY, gdzie wystąpi z jubileuszowym recitalem podsumowującym 35 lat jej pracy artystycznej.
- Gwiazda tego formatu gwarantuje super zabawę. Jej przeboje znają wszystkie pokolenia, a o to nam chodziło. Wiele hitów KORY to klasyka popu i rocka, nadal grana przez rozgłośnie radiowe, przerabiana przez młodych artystów debiutujących na scenie – wylicza Robert Małolepszy Naczelnik Wydziału Promocji i Aktywizacji UM.
Niemal każda jej płyta – solowa czy nagrana z Maanamem - to wielkie przeboje z doskonałymi tekstami i świetną muzyką. Wystarczy wspomnieć takie hity jak „Boskie Buenos”, „Karuzela marzeń”, „Oddech szczura”, „Kocham cię kochanie moje”, „Szał niebieskich ciał”, „Luciolla”, „Lipstick on The Glass”, „Raz dwa, raz dwa”, „Krakowski spleen”, „Cykady na cykladach”, „Nie poganiaj mnie…” i wiele innych.

KORA zadebiutowała w 1976 roku. Jako wokalistka występująca z Maanamem ponad 30 lat, w okresie największej popularności grupy dawała nawet 200 koncertów rocznie. Wspólnie z zespołem wydała kilkanaście studyjnych albumów, sprzedała klika milionów płyt, wylansowała rekordową ilość przebojów. Od 35 lat jest aktywna artystycznie – nagrywa solowe płyty, wspiera młodych artystów, pisze wiersze i teksty piosenek. W 2011 roku zasiadła w jury 'Must Be the Music. Tylko muzyka', show szukającego talentów muzycznych, prezentowanego od marca w telewizji Polsat. W marcu, z okazji 35. rocznicy powstania Maanamu, koncern EMI wydał zremasterowane reedycje wszystkich studyjnych albumów zespołu oraz solowych Kory.




Zrodlo: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Pon 13:22, 23 Maj 2011 Zobacz profil autora
odol
Administrator



Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1236
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Teresin

Post
Było inaczej niż dotychczas – to pewne. Niektórzy mówią – nareszcie, inni żywią nadzieję, że w przyszłym roku wszystko wróci „do normy”. Próbujemy dotknąć istoty tego, co się zmieniło. Przede wszystkim było bezpieczniej, przynajmniej na głównym terenie, gdzie zorganizowano Dni Sochaczewa. Było też familijniej, bardziej rodzinnie. Druga zaleta ma związek z pierwszą. I było kulturalniej. Zatem wygląda na to, że najważniejsze postawione sobie cele przy zmianie formuły święta naszego miasta nowy burmistrz Piotr Osiecki – osiągnął.


Burmistrz Piotr Osiecki sporo zaryzykował, zmieniając tradycyjne miejsce organizacji Dni Sochaczewa, które obchodziliśmy we właśnie miniony weekend, z muszli na Podzamczu na zamknięty teren boisk MKS Orkan i MOSiR-u przy Warszawskiej. Tłumaczył to między innymi potrzebą poprawy bezpieczeństwa imprezy, zapanowania nad nią, uporządkowania. W naszej ocenie ten cel został stuprocentowo osiągnięty.

Fakt, że Orkan jest ogrodzony, wzmożone patrole policji, spora liczba aktywnych pracowników ochrony, wprowadzenie faktycznie respektowanych zasad dotyczących m. in. spożywania alkoholu (zakaz wnoszenia własnego alkoholu, zakaz wstępu dla osób nietrzeźwych), spowodowały, że tegoroczne Dni Sochaczewa były dużo bezpieczniejsze niż dotychczas, przynajmniej w miejscu organizacji święta. Mieszkańcy mogli mieć ten komfort, że uczestnicząc w imprezie, nie zostaną zmuszeni do oglądania smutnych, pijackich scen, niekiedy mrożących krew w żyłach bijatyk.

Nocą, poza Orkanem, na terenie miasta, działo się to, co zazwyczaj (odebraliśmy sporo sygnałów od mieszkańców donoszących o zakłócaniu ciszy nocnej zwłaszcza przez grupy młodych, agresywnych czy nadpobudliwych mężczyzn), ale na to organizatorzy Dni Sochaczewa wpływu mieć nie mogli (za to policja – owszem).

Zatem, było bezpieczniej. To przede wszystkim. W związku z tym, i to po drugie, było też dużo bardziej rodzinnie. Zdecydowanie właśnie rodziny, młode małżeństwa z dziećmi, również starsze pokolenia, stały się odbiorcami tych Dni Sochaczewa. Atrakcje przygotowane na terenie MOSiR-u były przeważnie skierowane do dzieci, tym samym też do ich rodziców. Faktycznie, pod tym względem tegoroczne święto miasta należy uznać za wzorowe. Dzieci miały najróżniejsze propozycje fajnego spędzenia czasu, począwszy od zorganizowanego przedszkola, przez typowe dla tego typu imprez dmuchane zamki, zjeżdżalnie, piłeczkowe baseny czy przejażdżki kucykiem, po profesjonalne, nowoczesne wesołe miasteczko. A dodajmy do tego jeszcze ofertę Muzeum Kolejki Wąskotorowej (darmowe wycieczki do Chodakowa) czy świetnie pobudzające wyobraźnię pokazy grup rekonstrukcyjnych w ramach Pikniku Historycznego na pl. Kościuszki.

W tym miejscu należy przejść do, również zasługującej na pochwałę, organizacji i porządku. Bardzo dobre rozwiązania logistyczne na sportowym obiekcie przy Warszawskiej sprawiły, że każde ze stoisk, toalety, również scena, były łatwo osiągalne. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie nasze dotychczasowe doświadczenie – ciasnota na Podzamczu, która sprawiała, że strach było wyjąć dziecko z wózka nawet na sekundę, by tłum go nie zdeptał. Na Orkanie pod tym względem panował komfortowy spokój, w żadnym obszarze nie brakowało potrzebnej dla wygody przestrzeni (a ludzi, zwłaszcza w niedzielę, przyszło naprawdę sporo). I było czysto. Raz, przygotowano wystarczającą liczbę kontenerów na śmieci, dwa, odpowiednie służby sprzątały na bieżąco. Nie brakowało też stanowisk toi toi.

Było też w tym roku kulturalniej. I mamy na myśli nie tylko lepsze obyczaje uczestników Dni Sochaczewa (czy też skoncentrowanie się na uczestnikach o lepszych obyczajach), ale też dość wyszukany repertuar tego, co działo się na scenie. Tu jednak nasza pochwała oczywista nie jest, bo to, co działo się na, nota bene, pięknej, profesjonalnej scenie, świetnie wkomponowanej w teren MOSiR-u, wzbudza słuszne dyskusje mieszkańców. Poza faktycznie fajnym, skierowanym do masowych odbiorców koncertem Kory, i nieco mniej popularnym koncertem Gazebo (no, jeszcze poza niewielkimi akcentami muzycznymi w wykonaniu lokalnych zespołów czy Grzmiącej Półlitrówy), propozycje muzyczne czy taneczne ze sceny nie wzbudzały większego zainteresowania mieszkańców.

Bo muzyka poważna nie jest muzyką środka, a chyba jednak taką należało wybrać na imprezę masową. Miłą dla ucha, popularną, taneczną. Z tych powodów niedzielny Dzień Chopinowski pozostanie dyskusyjny, mimo naszego szacunku do kompozytora i uznania dla wielkich umiejętności uczniów sochaczewskiej szkoły muzycznej. Może, by nie rezygnować z podkreślania związków naszej ziemi z Chopinem, należało przenieść muzykę poważną na letnią scenę w pięknym parku Garbolewskich za jeszcze piękniejszym budynkiem szkoły muzycznej (melomanom takie otoczenie na pewno bardziej by odpowiadało, a i muzyce również). Natomiast tu, w centrum rozrywki Dni Sochaczewa, przydałoby się więcej muzyki popularnej. Nawet mało znane zespoły grające taneczne covery zdałyby lepiej egzamin z trafiania w masowe gusta.

W tym kontekście musimy jednak pochwalić chopinowski akcent na pl. Kościuszki. Pomysł (choć nie sochaczewski) na degustację przez mieszkańców kilkumetrowego, smacznego mazurka sochaczewsko-chopinowskiego wypieku lokalnej cukierni Lukrecja był faktycznie trafiony. Kilkuset mieszkańców, którzy odpowiedzieli na zaproszenie władz miasta, nie kryło zadowolenia z muzycznego poczęstunku. Kolorytu dodawał występ niezawodnego podczas tych Dni Sochaczewa, i nareszcie bardzo widocznego i słyszalnego, zespołu L’ombelico del Mondo.

Władze miasta zapewniają, że po reorganizacji, przebudowie Podzamcza, remoncie czy też budowie nowej muszli koncertowej, Dni Sochaczewa wrócą do centrum. I dobrze, bo podczas takiego święta to jednak serce miasta powinno bić najmocniej.

W najbliższym czasie opublikujemy komentarz burmistrza i policji na temat tegorocznych Dni Sochaczewa. Czekamy również na Wasze opinie.



Foto z koncertu Kory:
Witold Święcki
Artmagazine



figa




Zrodlo: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Pon 12:42, 13 Cze 2011 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum mieszkańców Teresina Strona Główna » Kulturalnie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin